Tarihçe

ELSE Grup, 1975 yılındaki ilk kuruluşu olan ELSE Elektrik A.Ş ile iş dünyasına katılmıştır.

Elektrik-elektronik sektöründe dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan ELSE ELEKTRİK gelişen teknoloji doğrultusunda her geçen gün ürün yelpazesini geliştirerek özelikle güç elektroniği konusunda müşterilerine çözüm odaklı  hizmet vermektedir.

Gelişen ekonomik koşullar ve rekabet, ürünlerin tüketicilere ulaştırılması için aktif pazarlamayı şart koşmuş ve bu nedenle pazarlamanın önemini artırmıştır. Küresel dinamiklere çok çabuk ayak uyduran firmamız tecrübeli ve teknik donanımlı mühendisleri ile satış ağını geliştirmiştir.

1996 yılında pamuk ipliği üretimi yapan tesisin üretime başlaması ile hem tekstil hem de üretim sektörüne adım atılmış oldu. Else Tekstil A.Ş Çorlu'da 42.000 m2 kapalı alan olmak üzere 80.000m2 açık alan üzerine kurulu fabrikada ürettiği open-end ve ring ipliklerini başta Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ihraç etmeye başlamıştır. Günlük 15 ton kapasiteli iplik üretimini, örgü tesisi ve son olarak 2007 yılında faaliyete geçen tamamen otomasyonlu günlük 10 ton kapasiteli boyalı iplik tesisi takip etmiştir.

2009 yılı sonunda uluslararası yatırıma girme kararı ile birlikte ise Else Grup ülkemizi uluslararası platformda temsil eden bir  dünya firması haline gelmiştir.

Etiyopya’nın Nazareth-Adama şehrinde 200 bin metrekare alan üzerine kurulu Else Addis Industrial Development P.L.C., 120 bin metrekare kapalı alan üzerine yerleşik olup grubumuza ait entegre bir tekstil fabrikasıdır.

Yüksek kalite standartlarını karşılamak amacıyla modern çırçır tesisleri, yüksek kapasiteli Open End ve Ring iplik tesisleri, hava tertibatıyla atkı atım sistemine sahip yüksek devir geniş en dokuma makinaları ve değişik tip, en ve incelikte üretim yapabilen örgü makinalarından oluşan tesisin üretiminin tamamı yüzde yüz ihracat  odaklıdır. Tesis 2011/Mart ayında üretime başlamıştır.

Else Grup, 1990 yılında  kurulan inşaat firması ile de hizmet sektöründe yer almış olup villa, site ve fabrika binası projeleri gerçekleştirmiştir. Son olarak Etiyopya'da 120.000 M2 fabrika inşaatını tamamlayan inşaat firmamız, Etiyopya'da A grubu inşaat lisansı olan birkaç firmadan biridir.

Else Grup; yatırımlarına devam ederek ülkemize yurtiçinde ve yurtdışında katkı sağlamaya devam edecektir.