Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı
1975 yılında kurduğum ilk şirketle başlayan iş hayatımda hedefim hep daha iyiye, en iyiye ulaşmak oldu.

Kısa süre içinde elektrik elektronik sektöründe dünyaca ünlü birçok firmanın Türkiye distribütörü olarak ; İstanbul merkez olmak üzere İzmir ve Ankara'daki şubelerimizle Türkiye'nin saygın komponent tedarikçileri arasında yerimizi aldık.

Üretime olan inancımızla, 1996 yılında tekstil sektöründeki  ilk yatırımımızı Çorlu'da yaptık. 42.000M2 kapalı alan 80.000m2 açık alana sahip olan tesis günlük 15 tonluk pamuk ipliği (open-end/ring)  üretimi ile  Almanya, Yunanistan, Portekiz , İspanya, İtalya başta olmak üzere Avrupa'da birçok ülkeye ve Amerika'ya yaptığı ihracatlarla ülke ekonomisine katkıda bulundu. Tekstil alanındaki yatırımlarımız örgü tesisi ile devam etti ve son olarak 2007 yılında son teknoloji iplik boya tesisi hizmete açılmıştır.

2008 yılının son çeyreğinde tüm dünyayı ve sektörleri etkisi altına alan küresel ekonomik krizle karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir. Ancak o güne kadar hem Türkiye’de hem dünyada pek çok kriz yaşandığı da bir başka gerçektir. Bu dönemde istikrarlı ve sağlam yapıların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Global ekonomide rekabetçi olabilmek ve tüm dünyaya malımızı satabilmek için üretim tesisimizi, tekstil sektörünün gelişmekte olduğu ve rekabetçi maliyet fiyatlarına olanak tanıyan ülkelere taşımak gerçeği ile karşı karşıya kaldık. Yaptığımız birçok araştırma sonucunda yeni yatırım bölgesi olarak Etiyopya'ya karar verdik.

Etiyopya’nın Nazareth-Adama şehrinde; 150.000M2 açık alan üzerine 120.000M2 kapalı alandan oluşan yeni yatırım projemizin, ilk etabı 60.000m2 lik  pamuk ipliği  ve dokuma kumaş üretimi tesisi Mart 2011 de tamamlanmış olup üretime başlamıştır. İleri teknolojiyle yürüttüğümüz üretimimiz, %100 ihracat  odaklıdır. Ayrıca ; Else İnşaat tarafından yapımı tamamlanan Çırçır Fabrikası, Ekim 2011 tarihinde işletmeye alınmıştır. Bu tarihten itibaren en yüksek kalitede en düşük Neps oranı sağlayan modern Rollergin Sistemi ile günlük 150.000 Ton Kütlü Pamuk üretimine devam etmektedir.

Etiyopya'daki fabrika inşaatımız en gelişmiş  iş makinalarını bünyesinde bulunduran Türkiye'de de birçok fabrika, konut ve site inşaatı yapmış olan kendi inşaat firmamız tarafından yapılmaktadır.

Projeyi hayata geçirirken en büyük desteğimiz Etiyopyalı çalışanların gözlerindeki mutluluk oldu. Etiyopya' da yarattığımız istihdam ve ülkenin gelişimine sağladığımız katkı değeri hiç bir şeyle ölçülemeyecek kadar güçlü bir hazdır.

Bugüne kadar istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Bundan sonra da  öz değerlerimizden taviz vermeden, vizyonumuzdan kopmadan, misyonumuz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Şirketlerimiz kuruldukları günden bu yana faaliyet gösterdikleri sektörlerde ve ülkelerde lider olma vizyonu ile hareket ediyor. Dün olduğu gibi bugün de dürüst, ilkeli, ahlaklı, sorumlu ve çevreye duyarlı tutumumuzdan vazgeçmeden sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Bu vesileyle; iş birliği içinde olduğumuz herkese ve tüm  çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Seyfettin KOÇAK

Yönetim Kurulu Başkanı